Mobil logga

återförsäljare

Alingsås, Vikaryds Köttbod, www.vikaryd.com
Borlänge, Ingmis Human Tuch, www.ingmis.se
Braås, Stellas ostkaka, www.facebook.com
Båstad, Tant Grön, www.butikernapagarden.se
Eskilstuna, Galmestadens krukmakeri, www.facebook.com
Eslöv, Bränneriets gråd, www.brannerietsgard.se
Falkenberg/Glommen, Annies Stuga, anniesstuga.blogspot.com
Fjälkinge/Tosteberga, Längan i Tosteberga, www.langan.se
Fjälkinge/Trolle Ljungby, Viltboden i Trolle Ljungby, www.trolleljungby.com/viltboden
Grythyttan, Grythytte Qwarn, www.grythytteqwarn.se
Göteborg, Frukt-Larsson (Saluhallen), www.fruktlarsson.se/
Göteborg, Hemköp Masthuggstorget, www.hemkop.se
Hässleholm, Café Madrix, www.madrix.se
Hästveda, Grönalunds Bi och Musteri, www.grönabi.se
Ingelstad, Sjölyckornas Gårdsbutik, www.sjolyckorna.se
Karlskrona, Askunga Dovvilt www.askungadovvilt.se
Katrineholm, Strandviks blommor, www.facebook.com
Kristianstad, Rörbäckens trädgård, www.rorbackenstradgard.se
Ljungby, Sakletare Tannåker, www.tannaker.nu
Lomma, Ekbacken 939, www.ekbacken939.se
Malmö/Limhamn & Värnhem, Frukthandlarn, www.frukthandlarn.se
Norje, Gummagåden, www.gummagarden.se
Nyköping, Rinkeby kött och vilt, www.rinkebykottochvilt.se
Jönåker, Ekokryddan, www.ekokryddan.se 
Orsa, Nya saluhallen i Orsa, www.saluhallenorsa.se
Oskarshamn/Figeholm, Skurö Gårdsmejeri och Butik, www.skuro.se
Ronneby/Gärestad, Äggaboden, www.aggaboden.se
Skurup, Vinbärsgården, www.facebook.com/Vinbärsgården
Staffanstorp, Tirups Örtsgård, www.tirup.se
Stockholm, Sabis Fältöversten, www.sabis.se
Stora Levene, Sivans Osthandel, www.sivansost.se
Strömsholm, Slottsboden Strömsholm, slottsboden.com
Tibro, Blommans frukt- och grönt, www.facebook.com/blommansfrukt/
Trollhättan, GODHEM, www.godhem.se
Umeå, DUÅ, www.duaumea.se
Uppsala, Svenska Delikatesser, uppsala.com/svenska-delikatesser
Vara,  Sivans Osthandel, www.sivansost.se
Varberg, NackhelleHem, www.nackhellehem.se
Vellinge, Annedals Gårdsbutik, www.annedalsgard.se
Vingåker, Strandviks blommor, www.facebook.com
Vinslöv, Törnqvists Handelsträdgård, www.tornblomman.se
Vintrosa, Cajsa Wargs Trädgård, www.facebook.com
Vintrosa, Tant Grön, www.tant-gron.nu
Vissefjärda, Målatorp Viltrörkeri, www.malatorp.se
Västerås, Taste N More, www.tastenmore.se
Åmål, Lyckans Gård, www.lyckan.n.nu
Österlen/Glemmingebro, Olof Viktors, www.olofviktors.se

Min torkade ramslök finns även i korvar från Frölunda lilla Saluhall och i läckra Yoghurtbollar från Nablus Mejeri i Malmö.  

Vill du också bli återförsäljare av mina torkade produkter? Kontakta mig på e-post info@ramslokbymalena.se 

Strandviks Blommor i Katrineholm
Saluhallen i Orsa
Sivans Ost i Stora Levene
Slottsboden Strömsholm
Cajsa Wargs Trädgård i Vintrosa
Mat&Smak, www.matosmak.se