Mobil logga

återförsäljare

Vill du också bli återförsäljare av mina torkade produkter? Kontakta mig på e-post info@ramslokbymalena.se 

Min torkade ramslök finns även i korvar från Frölunda lilla Saluhall, i pasta från Svensk Pasta i Karlstad och i läckra Yoghurtbollar från Nablus Mejeri i Malmö. 

Alingsås, Vikaryds Köttbod, www.vikaryd.com
Borlänge, Ingmis Human Tuch, www.ingmis.se
Braås, Stellas ostkaka, www.facebook.com
Båstad, Tant Grön, www.butikernapagarden.se
Eskilstuna, Galmestadens krukmakeri, www.facebook.com
Eslöv, Bränneriets gråd, www.brannerietsgard.se
Falkenberg/Glommen, Annies Stuga, anniesstuga.blogspot.com
Fjälkinge, Viltboden Trolle Ljungby, www.trolleljungby.com/viltboden
Grythyttan, Grythytte Qwarn, www.grythytteqwarn.se
Göteborg, Hemköp Masthuggstorget, www.hemkop.se
Hyssna, Kvarnen i Hyssna, www.kvarnenihyssna.se
Hässleholm, Café Madrix, www.madrix.se
Hästveda, Grönalunds Bi och Musteri, www.grönabi.se
Ingelstad, Sjölyckornas Gårdsbutik, www.sjolyckorna.se
Karlshamn, Hjördis Torghandel, www.facebook.com
Karlskrona, Blekingeplantan, www.blekingeplantan.se
Katrineholm, Strandviks blommor, www.facebook.com
Kristianstad, Rörbäckens trädgård, www.rorbackenstradgard.se
Kristianstad, Sotnosens korvkafé, sotnosenskorvar.se
Ljungby, Sakletare Tannåker, www.tannaker.nu
Lomma, Ekbacken 939, www.ekbacken939.se
Malmö/Limhamn, Frukthandlarn, www.frukthandlarn.se
Norje, Gummagåden, www.gummagarden.se
Nyköping, Rinkeby kött och vilt, www.rinkebykottochvilt.se
Jönåker, Ekokryddan, www.ekokryddan.se 
Orsa, Saluhallen i Orsa, www.saluhallenorsa.se
Oskarshamn/Figeholm, Skurö Gårdsmejeri och Butik, www.skuro.se
Ronneby/Gärestad, Äggaboden, www.aggaboden.se
Staffanstorp, Tirups Örtsgård, www.tirup.se
Stockholm, Allfrukt, www.allfrukt.se
Stockholm, Sabis Fältöversten, www.sabis.se
Stora Levene, Sivans Osthandel, www.sivansost.se
Strömsholm, Slottsboden Strömsholm, slottsboden.com
Tibro, Blommans frukt- och grönt, www.facebook.com/blommansfrukt/
Tvååker/Spannarp, NackhelleHem, www.nackhellehem.se
Uddevalla, Uddewalla Saluhall, www.uddewallasaluhall.se
Umeå, DUÅ, www.duaumea.se
Uppsala, Svenska Delikatesser, uppsala.com/svenska-delikatesser
Vara,  Sivans Osthandel, www.sivansost.se
Vellinge, Annedals Gårdsbutik, www.annedalsgard.se
Vingåker, Strandviks blommor, www.facebook.com
Vinslöv, Törnqvists Handelsträdgård, www.tornblomman.se
Vintrosa, Cajsa Wargs Trädgård, www.facebook.com
Vintrosa, Tant Grön, www.tant-gron.nu
Vissefjärda, Målatorp Viltrörkeri, www.malatorp.se
Åhus, Hälsoperlan, www.facebook.com
Åmål, Lyckans Gård, www.lyckan.n.nu
Örebro, Östansjö Trädgård, www.ostansjotradgard.se
Österlen/Glemmingebro, Olof Viktors, www.olofviktors.se

Strandviks Blommor i Katrineholm
Saluhallen i Orsa
Sivans Ost i Stora Levene
Slottsboden Strömsholm
Cajsa Wargs Trädgård i Vintrosa
Mat&Smak, www.matosmak.se